Alumny
Lata

Alumni nagłówek

Opis

Rosnące koszty materiałów budowlanych i robocizny oraz coraz większa presja płacowa pracowników sprawiają, że właściciele firm budowlanych z niepokojem patrzą w przyszłość. Szczęście mają ci, którzy nie podpisali kontraktów na lata i mają szansę na dostosowanie cen do kosztów. W przeciwnym razie wobec dynamicznie zmieniających się realiów i wzroście cen, skazani są do pracy na granicy opłacalności.

Wobec tego coraz większą rolę ogrywać będzie dobry system premiowy w organizacji, który będzie nie tylko narzędziem do zmotywowania pracowników do lepszej pracy i wypracowania większego zysku przez przedsiębiorstwo, ale też dzięki osiągnięciu większej efektywności, pozwoli na przetrwanie trudnego czasu na rynku.

Dobrym narzędziem, w które warto wyposażyć działy HR będzie też mechanizm podwyżkowy, pozwalający na cykliczne podnoszenie wynagrodzeń, aby zatrzymać pracowników w firmie. Wobec rosnących cen towarów i praktycznie braku bezrobocia, a co się z tym wiąże – i rąk do pracy – przyznawanie podwyżek co roku staje się już normą. Jednocześnie podwyżka nie może stać się czymś, co należy się pracownikowi, niezależnie od wysiłku i wyniku jego pracy. Połączenie jej z mechanizmem oceny pracownika może okazać się idealnym rozwiązaniem. / Kierownik ds. logistyki firmy budowlanej z woj. małopolskiego

Zobacz nasze produkty